Üye Girişi  |  Üye Ol    
 
 
  
 
AnasayfaHacUmreAlternatif TurlarOtellerİletişim
12 Gün, 11 Gece Umre Programı

( 8 Gece Mekke – 3 Gece Medine )

1.GÜN: Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde uçuştan 3 saat önce Akil Turizm kontuarı önünde buluşma… Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra uçağa biniş ve Cidde’ye hareket. Takribi 3 saat sonra Cidde Havalimanına varış, pasaport kontrolünden sonra “Akil Tur” yer ekibi tarafından karşılama ve Mekke’ye yolculuk. Yapılan 1.30 saatlik bir yolculuktan sonra Mekke’ye varış ve otele yerleşme. 2 Saat dinlendikten sonra Umre vazifesinin yapılması için Din görevliniz eşliğinde Harem-i Şerif’e hareket. Umre vazifesinin yapılması yaklaşık 2 saat sürecektir. İhramdan çıktıktan sonra otele dönüş ve dinlenme. İbadet için serbest zaman.
2.GÜN: İbadet için serbest zaman.
3.GÜN: İbadet için serbest zaman.
4.GÜN: İbadet için serbest zaman.
5.GÜN: Sabah namazı sonrası Mekke ziyaretleri yapılacaktır. Saat 07.00 gibi Din görevlilerimizle otel lobisinde buluşulup yarım günlük Mekke ziyaretleri yapılacaktır.
Ziyaretlerimiz yaklaşık 2 saat sürecektir. Hac güzergâhı olan, Sevr Dağı, Arafat Dağı, Müzdelife, Mina, Hira Dağı ziyaret edilecektir
6.GÜN: İbadetler için serbest zaman.
7.GÜN: Sabah namazının ardından Harem mıntıkasında bulunan, Peygamber Efendimizin (s.a.v) doğduğu ev, Cin Mescidi, Cennet-ul Mualla ziyaret edilir.
8.GÜN: Medine’ye hareket için hazırlık yapılır. Medine’ye hareket. Yaklaşık 6 saatlik bir yolculuktan sonra Medine’ye varış ve otele yerleşme ve istirahat.
9.GÜN: Sabah Namazından sonra Ravza ziyaretinin yapılması için Mescid-i Nebevi'ye gidiş. Namazdan sonra ibadet için serbest zaman.
10.GÜN: İbadet için serbest zaman.
11.GÜN: Sabah namazı sonrası Medine ziyaretleri yapılacaktır. Saat 07.00 gibi Din görevlimizle otel lobisinde buluşulup yarım günlük Medine ziyaretleri yapılacaktır. Uhud Dağı ve Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Yedi Mescitler, Kuba Mescidi, Cennet-ül Baki Mezarlığı ziyaret edilecek. Otelimize dönüş ve istirahat.
12.GÜN: İstanbul’a dönüş hazırlıklarının yapılması otelimizden ayrılış Medine Havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket uçuş takribi 3 saat sürecektir.

Bir sonra ki Akil Turizm Umre Programımızda buluşmak ümidiyle…
Üye Ol | Hac Organizasyonu | Umre Turları | Alternatif Turlar | Oteller | Hurma | İletişim

Akil Turizm Tüm Hakları Saklıdır © Copyright © 2014 | Akıllı Seçim...