Üye Girişi  |  Üye Ol    
 
 
  
 
AnasayfaHacUmreAlternatif TurlarOtellerİletişim
15 Gün, 14 Gece Umre Programı

( 10 Gece Mekke – 4 Gece Medine )

1. Gün: TÜRKİYE'DEN MEKKE'YE HAREKET
Firmamızın sizlere bildirdiği saatte Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Akil Turizm kontuarı önünde buluşma. Havayolları kontuarında bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması. Uçağımız Cidde' ye gideceğinden Havaalanı Mescidinde Umre için ihrama girme, pasaport kontrolü ve uçağa biniş. Cidde'ye Varış ve pasaport işlemlerinden sonra Mekke'de ki otelimize transfer ve yerleşme. 2 saat istirahat ve ihtiyaç molası ardından lobide hocalarımızla buluşma ve ilk Umre'nin yapılması ve ihramdan çıkış.

2. Gün:
Sabah kahvaltısı, etrafı tanıma, İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

3. Gün:
Sabah kahvaltısından sonra Mekke civarında bulunan Cennetül-Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimiz’ in doğduğu evin bulunduğu yer, Hac güzergâhı olan, Sevr Dağı, Arafat Dağı, Müzdelife, Mina, Hira Dağı, şeytan taşlama mahalinin gezilmesi ve Hac için hazırlık ve önemli ayrıntıların anlatılması.

4. Gün:
İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün. Haccın Sa’y ını önceden yapmak isteyen Hacı adaylarımız akşam saatinde ihrama girerek Sa'y larını tamamlayabilirler.

5. Gün: ARAFAT VAKFESİ
Erken kahvaltıdan sonra ihramlı olarak otobüslerimiz ile Arafat’a hareket. Arafat'ta çadırlarımızda vakfe ibadeti. Gün batımında Müzdelife’ ye hareket.

6. Gün: BAYRAMIN 1. GÜNÜ
Müzdelife vakfesinden sonra Mina’ya hareket şeytan taşlama (ilk gün 7 taş atılacak) ve otele dönüş. Kurbanların kesilmesi. Traş olarak İhramdan çıkış.

7. Gün: BAYRAMIN 2. GÜNÜ
Kahvaltıdan sonra hocalarımız eşliğinde, Hac Tavafı ve Sa'y ının yapılması. İkindi namazından sonra şeytan taşlaması için Mina’ya gidiş (ikinci gün 21 taş atılacak) ve dönüş.

8. Gün: BAYRAMIN 3. GÜNÜ
İkindi namazından sonra şeytan taşlaması için Mina’ya gidiş (üçüncü gün 21 taş atılacak) ve dönüş. Hacla alakalı ibadetler böylelikle sona erecek. ALLAH (C.C.) YAPTIĞINIZ HACCI ve İBADETLERİ, KABUL ve MAKBUL EYLESİN.

9. Gün: MEKKE
İbadet için serbest gün ve ertesi gün Medine'ye gidiş için hazırlık.

10. Gün: MEKKE'DEN MEDİNE'YE HAREKET
Kahvaltıdan sonra Medine’ye hareket. Varış ve otele yerleşmenin ardından lobide buluşma ve görevlilerimiz refakatinde çevre tanıtımı. Mescid-i Nebewi Ravza ve Cennet-ül Baki selamlaması.

11. Gün:
Sabah namazını takiben görevlilerimiz refakatinde Kabristan ve Mescid-i Nebewi tanıtılarak, Peygamber Efendimizin Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer ve Cennet-ül Baki kabristanlığında Sahabe kabirlerinin ziyaret edilmesi.

12. Gün:
Sabah kahvaltısının ardından Medine civarında bulunan Uhud Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Hendek, Kuba Mescidi ve önemli Mescid ziyaretleri.

13. Gün:
İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

14. Gün:
Alışveriş için serbest zaman, ertesi gün Türkiye'ye dönüş için hazırlık.

15. Gün:
Medine Havalimanı’na transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türkiye’ye uçuş.
Üye Ol | Hac Organizasyonu | Umre Turları | Alternatif Turlar | Oteller | Hurma | İletişim

Akil Turizm Tüm Hakları Saklıdır © Copyright © 2014 | Akıllı Seçim...