Üye Girişi  |  Üye Ol    
 
 
  
 
AnasayfaHacUmreAlternatif TurlarOtellerİletişim

4 GÜN 3 GECE ÖRNEK KUDÜS TUR PROGRAMI

1.Gün Çarşamba :
Saat 05.00’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali AKİL TUR kontuarı önünde buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Pegasus Havayollarına ait PC 781 sefer sayılı uçakla 07.20’de Tel Aviv’e uçuş. Saat 09.35’te Tel Aviv’e varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Peygamberler şehri Kudüs-ü Şerif´te konaklama yapacağımız otelimize hareket. Varışımıza müteakiben odalarımıza yerleşme geceleme otelimizde.
2.Gün Perşembe:
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namaz sonrası kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’E hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa. a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz. Ömer camii nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş ve geceleme otelimizde.
3.Gün Cuma:
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidi´nin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mervan Mescidi´nin gezilmesi, gezi sonrası serbest zaman, Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş dönüş, namaz sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.
4.Gün Cumartesi:
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış, Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi sonrasında Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve Kudüs´e dönüş. Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi sonrasında Yafa şehrine hareket. Burada (Yafa) Şehir turu, ve Hasan Paşa Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesinin ardından, Yafa´dan Telaviv Havalimanına hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Chek inn ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yollarına ait PC 784 Sefer sayılı uçakla saat 15.40’de İstanbul’a ( S.GÖKÇEN) uçuş. Saat 18.00’da İstanbul’a hoş geldiniz Başka bir turumuzda buluşmak üzere.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
Gidiş - Dönüş uçak biletleri ve tüm alan vergileri, 4 * Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama, programda belirtilen turların uygulanması, tüm transferler, ziyaretler, Seyahat Sigortası ve AKİL TUR rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı ( 15 TL )
Ekstra harcamalarınız
Pegasus Havayolları uçak içerisinde 20 € karşılığı yemek hizmeti vermektedir.


Ulaşım
Pegasus Hava Yolları ile İstanbul ( S.Gökçen ) - Tel Aviv - İstanbul ( S. Gökçen )

Vize için gereken belgeler
En az 6 ay Süresi olan pasaport
Yeşil Pasaportlara vize gerekmemektedir.


Gerekli Açıklamalar
Vizeler liste şeklinde alınacağı için pasaportlara genelde vize vurulmamaktadır.
Telaviv Havalimanında güvenlik maksatlı 2 saati bulan beklemeler yaşanabilmektedir.
Yolcularımızın yanlarında namaz takkesi bulundurmaları önerilir.
Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir.


İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETİ 85 $ DUR

ÇOCUK ÜCRETİ
00-02 Yaş:160,00-$ (Yataksız)
03-06 Yaş:460,00-$ (Yataksız)
06-12 Yaş:520,00-$ (Yataksız)


TAVSİYELER & BİLGİLER

* Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz
* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.
* Uçuştan en az 2,5 saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Pegasus Telaviv kontuarı önünde hazır bulununuz.
* Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
* Acenteler, programı kendi başlıklı kâğıtlarına kopyalayıp yolcularına ulaştırmalıdır.
* Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz
* Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur
Görevlisine bilgi veriniz.
* Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz
* Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardösü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.
* Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz
* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* 1 Usd = 3.85 İsrail Şekeli, 1 Euro = 5 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)
* Otelde odadan odaya telefon görüşmesi için önce 4’ü sonra aramak istediğiniz oda numarasını tuşlayınız.
* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no: 0097 225 91 0555-009 722 591 0555
* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097 235 24 1101-0097 235 24 1101
Üye Ol | Hac Organizasyonu | Umre Turları | Alternatif Turlar | Oteller | Hurma | İletişim

Akil Turizm Tüm Hakları Saklıdır © Copyright © 2014 | Akıllı Seçim...