Üye Girişi  |  Üye Ol    
 
 
  
 
AnasayfaHacUmreAlternatif TurlarOtellerİletişim


ÖRNEK KUDÜS BAĞLANTILI UMRE PROGRAMI
1.Gün, Çarşamba Günü: Saat 11.30’te İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali Akil TUR kontuarı önünde buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Ürdün Havayollarına ait RJ 166 sefer sayılı uçakla 14.35’de Amman’a uçuş. Saat 16.45’te Amman’a varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüslerle İsrail Alamby Hudut Kapısına Hareket ediyoruz İsrail’e Giriş İşlemleri Ardından Peygamberler şehri Kudüs-ü Şerif´te konaklama yapacağımız otelimize hareket. Varışımıza müteakiben odalarımıza yerleşme geceleme otelimizde.
2.Gün, Perşembe Günü: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namaz sonrası kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’E hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa. a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz. Ömer camii nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş ve geceleme otelimizde.
3.Gün, Cuma Günü: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidi´nin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mervan Mescidi´nin gezilmesi, gezi sonrası serbest zaman, Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş dönüş, namaz sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.
4.Gün, Cumartesi Günü: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış, Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi sonrasında Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve Kudüs´e dönüş. Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi sonrasında Amman Havaalanına Hareket Aleby Hudut kapısına haraket Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Chek inn ve pasaport işlemlerinden sonra Ürdün Hava Yollarına ait RJ 700 Sefer sayılı uçakla saat 21.00’da Cidde’ye uçuş. Saat 00.05’de Cidde’ye İniş Bizi Bekleyen Otobüslerle Mekke’ye Haraket.
MEKKE
5.Gün, Pazar Günü: 2 Saat dinlendikten sonra Umre vazifesinin yapılması için Din görevliniz eşliğinde Harem-i Şerif’e hareket. Umre vazifesinin yapılması yaklaşık 2 saat sürecektir. İhramdan çıktıktan sonra otele dönüş ve dinlenme. İbadet için serbest zaman.
6.Gün, Pazartesi Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
7.Gün, Salı Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
8.Gün, Çarşamba Günü: Sabah namazı sonrası Mekke ziyaretleri yapılacaktır. Saat 07.00 gibi Din görevlinizle otel lobisinde buluşulup yarım günlük Mekke ziyaretleri yapılacaktır. Ziyaretlerimiz yaklaşık 2 saat sürecektir. Hac güzergâhı olan, Sevr Dağı, Arafat Dağı, Müzdelife, Mina, Hira Dağı ziyaret edilecektir
9.Gün, Perşembe Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
10.Gün, Cuma Günü: Kâbe’de Cuma Namazı Kılmak İçin Din Görevlimiz Hoca Efendi Nezaretine Hareme gidiş Sonra’sı Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
11.Gün, Cumartesi Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
12.Gün, Pazar Günü: Sabah namazının ardından İçgeziler Din Görevlimiz Hoca Efendi Nezaretine Harem mıntıkasında bulunan, Peygamber Efendimizin (S.A.V) doğduğu ev, Cin Mescidi, Cennet-ul Mualla ziyaret edilir.
13.Gün, Pazartesi Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman
14.Gün, Salı Günü: Tavaf ve İbadet için Serbest Zaman

MEDİNE
15.Gün, Çarşamba Günü: Medine’ye hareket için hazırlık yapılır. Medine’ye hareket. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuktan sonra Medine’ye varış ve otele yerleşme ve istirahat. Sabah Namazından sonra Ravza ziyaretinin yapılması için Mescid-i Nebeviye gidiş. Namazdan sonra ibadet için serbest zaman.
16.Gün, Perşembe Günü: Sabah namazı sonrası Medine ziyaretleri yapılacaktır. Saat 07.00 gibi Din görevlinizle otel lobisinde buluşulup yarım günlük Medine ziyaretleri yapılacaktır Uhud Dağı ve Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Yedi Mescitler, Kuba Mescidi, Cennet-ül Baki Mezarlığı ziyaret edilecek. Otelimize dönüş ve istirahat.
17.Gün, Cuma Günü: Ravza’i Mutaharra’da Cuma Namazı Kılmak İçin Din Görevlimiz Hoca Efendi Nezaretine Hareme gidiş
18.Gün, Cumartesi Günü: İstanbul’a dönüş İçin hazırlıklarının yapılması otelimizden ayrılış Medine Havalimanına transfer ve RJ 723 Sefer Sayılı Ürdün Havayolları Uçağı İle 05.55 de Amman’a Haraket 06.35 de Amman’a İniş yine Ürdün Hava Yollarının RJ 166 Sefer Sayılı Uçağı İle 11.20 de İstanbul’a hareket 13:45 De İstanbul’a İniş uçuş. Bir sonra ki Çiçek Turizm Umre Programımızda buluşmak ümidiyle...

Kudüs’de
Fiyata Dâhil Olanlar
Gidiş - Dönüş uçak biletleri ve tüm alan vergileri, 3 ve 4 * Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dâhil konaklama, programda belirtilen turların uygulanması, tüm transferler, ziyaretler, Seyahat Sigortası ve ÇİÇEK TOUR rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dâhil Olmayanlar
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı ( 15 TL )
Ekstra harcamalarınız

Ulaşım
Ürdün Hava Yolları ile Ist/Amm/Amm/Jed/Med/Amm/Ist
Amman Kudüs ve Mekke Medine arası otobüs ile geçilmektedir.

Vize için gereken belgeler
En az 6 ay Süresi olan pasaport
Kimlik fotokopisi vb.

Gerekli Açıklamalar
Vizeler liste şeklinde alınacağı için pasaportlara genelde vize vurulmamaktadır.
Kudüs sınır kapısında 2 saati bulan beklemeler yaşanabilmektedir.
Yolcularımızın yanlarında namaz takkesi bulundurmaları önerilir.
Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir.


TAVSİYELER & BİLGİLER

* Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz
* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.
* Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
* Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.
* Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur Görevlisine bilgi veriniz.
* Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
* Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardösü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.
* Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz.
* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* 1 Usd = 3.85 İsrail Şekeli, 1 Euro = 5 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)
* Saudi Arabistan kısmında görevlilerimizin yönlendirdiği şekilde hareket ediniz.
___________________________________________________________
Etiketler: Kudüs Bağlantılı Umre Turu, Kudüslü Umre, Kudüs, Umre, 2018 Kudüs Bağlantılı Umre, 2019 Kudüs Bağlantılı Umre, Sömestre Kudüs Bağlantılı Umre Turu, Miraç Kandili Kudüs Bağlantılı Umre Turu
Üye Ol | Hac Organizasyonu | Umre Turları | Alternatif Turlar | Oteller | Hurma | İletişim

Akil Turizm Tüm Hakları Saklıdır © Copyright © 2014 | Akıllı Seçim...